KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7931370
nr 793 1370
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 2 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, bladets mått: 20x16 + 15x19
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 november 2012
kl 17:44:23
26/11 17:09:00
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström